Uruguayský talent Pellistri vysvětlil, proč šel do Manchesteru United navzdory nabídce z Lyonu

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Jako snad nejtalentovanější Uruguayec současnosti opouštěl teprve osmnáctiletý Facundo Pellistri před nedávnem svou rodnou zemi, aby se vydal vstříc zářné fotbalové kariéře v Evropě. Za 10 milionů eur jej po dlouhé přetahované nakonec vykoupil Manchester United.

Dlouho to ovšem vypadalo na jiný klub, když byl nejblíž podepsání mladého útočníka francouzský Lyon. Zájem měly pochopitelně i velkokluby jako Real Madrid, Juventus nebo Atletico Madrid.

Rozhodlo se fakticky až poslední den přestupové období. Pellistriho nakonec získali Rudí ďáblové, navíc na dlouhých pět let.

Sám rodák z Montevidea nyní připustil, že z přestupu na Old Trafford se mu div nezatočila hlava. Vždyť svůj seniorský debut si odkroutil teprve na podzim loňského roku.

“Je úžasné, že jsem debutoval v mužském týmu jen přibližně rok nazpět. Bylo pro mě nemyslitelné už jen hrát za první tým Peňarolu. Teď to samé zažiju s Manchesterem United. O tom jsem ani nikdy nesnil. Pro mě i mou rodinu je to velmi emotivní,” přiznal Pellistri.

A dodal, že o něj velmi vážně stál i Olympique Lyon, ale nešlo odolat nabídce klubu z ligy, kterou pravidelně a s nadšením sleduje v televizi.

“O těch dvou nabídkách se vedlo hodně diskuzí a tvrdých jednání, ale naštěstí se mě všichni snažili od toho udržet stranou jak jen to šlo, abych se z toho úplně nezbláznil,” usmíval se uruguayský útočník nastupující zejména na pravém křídle.

“První přišel Lyon, posléze Manchester. Za obě nabídky jsem strašně šťastný, ale Premier League je liga, kterou vždy sleduju se svými rodiči, kde vidíte hrát ty největší týmy a nejlepší hráče. Nikdy jsem si nedokázal představit, že bych tam jednou mohl hrát.”

Pellistri se ale zároveň ohlíží za sebe. Odešel z Peňarolu, kde prošel většinou mládežnických kategorií a věří, že se do klubu jednou vrátí zpátky.

“Je to obrovský klub. Hodně jsem v něm zažil, koneckonců jsem tam hrál sedm let. Byl to sen oblékat dres takového týmu. Odešel s velkým přáním – abych se jednoho dne vrátil.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..