Doba čtení: < 1 minuta

Anglické stadiony se divákům znovu otevřou už 2. prosince, kdy se uvolní restrikce druhého lockdownu ve Velké Británii. 

Před několiak dny předložilo Ministerstvo kultury, médií a sportu Úřadu vlády návrh na návrat fanoušků zpátky na stadiony, které jsou uzavřeny od března tohoto roku. Nyní se ale konečně příznivci našeho oblíbeného sportu dočkali a stadiony už nebudou zet prázdnotou. Alespoň tedy částečně.

V prostorách 1. úrovně bude povolen vstup 4000 divákům – nebo 50% kapacity stadionu pro venkovní akce – podle toho, která z těchto hodnot bude nižší. Uvolnení se týká také halových akcí, kam budou moci zavítat 2000 diváků nebo 50% kapacity.

Stadiony v tzv. 2. úrovni budou moci vrátit 2.000 fanoušků nebo 50% kapacity stadionu opět s ohledem na to, která z těchto hodnot bude nižší. Vše samozřejmě ruku v ruce s přísnými bezpečnostními opatřeními a dodržováním vzdáleností.

Co se týká stadionů v úrovni 3, tak zákaz účasti fanoušků na sportovních akcí zůstává i nadále.

Bliží informace o tom, které stadiony se nacházejí v jaké úrovni, se dozvíme během čtvrtka.

Pokud tak bude fanouškům návrat umožněn, první velkou fotbalovou událostí 2.12. je zápas Ligy mistrů mezi Manchesterem United a PSG. O den později, tedy 3. prosince, v Londýně přivítá Arsenal Rapid Vídeň v rámci Evropské ligy.

 

Více článků ⚽

2 komentáře

  1. […] Ty budou rozděleny do tří skupin, jejichž složení je zatím nejisté. Stadiony z první skupiny bude moct navštívit až 4000 příznivců, u druhé skupiny to budou 2000 a stánky spadající do poslední kategorie zůstanou zatím uzavřené. Brány se budou moct otevřít zřejmě 3. prosince, tedy ihned poté, co skončí celostátní uzávěra. Více o návratu fanoušků čtěte zde. […]

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..