„V Maguireho životě se toho děje hodně a někdy na to zapomínáme“

0

Jamie Redknapp se zastal středního obránce Anglie a Manchesteru United Harryho Maguirea poté, co v zápase Ligy národů s Dánskem obdržel už v prvním poločase červenou kartu, která jen potvrdila jeho špatnou formu, kterou v poslední době předvádí.

Maguire uviděl žlutou kartu už v prvních pěti minutách středečního zápasu na Wembley, ve 31. minutě mu pak faul na Kaspera Dolberga vysloužil druhou a tím i vyloučení ze hry.

Dánsko nakonec zápas vyhrálo 1-0 díky gólu Christiana Eriksena, který proměnil penaltu.

Maguire s Manchesterem United nezačal sezónu 2020/21 zrovna pozitivně. V prvních třech ligových kláních inkasovali 11 gólů, včetně debaklu s Tottenhamem 6-1.

Znepokojující statistiky Manchesteru United 2020/21

27-letý Angličan prožívá období, na které by nejspíše chtěl co nejrychleji zapomenout. Jeho řecká kauza vyústila v to, že se minulý měsíc do národního týmu vůbec nedostal. Bylo to poté, co byl po svém pobytu na Mykonosu, kde strávil i několik dní ve vězení, uznán vinným za ublížení na zdraví, úplatkářství a násilí. Proti tomuto rozhodnutí se odvolal a za své činy se odmítá omluvit. Bál se totiž dle vlastních slov o svůj život.

Maguire dostal podmíněný trest na 21 měsíců + jeho slova po rozsudku

Jamie Redknapp tak po reprezentačním zápase vyzval fanoušky, aby se na jeho situaci podívali trochu s odstupem, jelikož prožívá těžké období nejen na hřišti, ale i mimo něj. „Je pro nás lehké tady jen tak sedět a jeho úplně rozdrtit. Prožívá noční můru, nechává oponenty skórovat.

„Jedná se o nelehkou fázi jeho kariéry, musí se dát nějak dohromady, musí se vrátit. Jeho i Manchester United čeká velký víkend.

„Musí získat své sebevědomí zpět, protože je to hráč, který ho viditelně nemá. V jeho životě se toho teď děje moc a my na to někdy zapomínáme.

„Když vkročíte na fotbalové hřiště, myslíte si, že bude všechno v pořádku, ale můžete skutečně vidět, že v tuto chvíli se svou hrou dost bojuje“, dodal Redknapp.

Maguire se díky červené kartě stal teprve 3. hráčem národního týmu Anglie, který byl na Wembley poslán ze hřiště. Prvním byl Paul Scholes v roce 1999 proti Švédsku a v září 2012 Steven Gerrard v zápase s Ukrajinou.

Po skončení utkání si červenou kartu odnesl ale i další hráč Anglie a to Reece James z Chelsea. Důvodem byl faul a také vulgární jazyk směrem k rozhodčímu.