V Manchesteru se cítím jako doma. Jsem hrdý, že se tu držím už deset let, říká David de Gea

Pár dní zpátky překročil David de Gea věkovou hranici magické třicítky a cítí, že ve fotbalové kariéře je nejspíš na vrcholu. Přesto by rád i svou budoucnost nadále spojoval s celkem, jehož barvy ctí už dlouhých deset let.

0
david de gea
Doba čtení: < 1 minuta

Za svou kariéru prošel čerstvě 30letý brankář David de Gea pouze dvěma kluby – Atléticem Madrid, jenž jej vychoval, a Manchesterem United. Tam letos podstupuje už 10. sezonu a podle svých slov se za takovou dobu v Anglii už cítí jako doma.

Madridský rodák přestoupil ze Španělska v roce 2011. Tehdy si jej pod svá křídla bral ještě Sir Alex Ferguson. Velmi rychle si nejen na ostrovech získal prestiž a řadu let je označován za jednoho z nejlepších gólmanů světa.

Během svého angažmá na Old Trafford vybojoval množství trofejí a stal se také prakticky bezkonkurenční jedničkou španělského národního mužstva. Mezi nimi ční titul anglického šampiona, vychytal ale třeba i vítězství v FA Cupu.

Nyní přiznává, že svou budoucnost vidí i nadále v historické anglické metropoli. „Je krásné tu být a upřímně v Manchesteru se cítím jako doma,” řekl fanouškům Rudých ďáblů ve velkém interview na klubovém webu.

„Jsem stále stejný člověk, jen mám dojem, že daleko vyzrálejší. Dekádu zpátky jsem přicházel do obřího klubu, úplně jiné ligy, kultury. Zkrátka všechno tu bylo jiné. Hodně jsem dospěl a to i jako hráč. Opravdu jsem vděčný za všechny ty roky strávené tady. Je to neuvěřitelné.”

„Myslím, že člověk se učí z různých chyb, postupně dozrává a život mu různě hází klacky pod nohy. Musí je ale dokázat překročit, obzvláště v těžkých časech a o tom je tak, řekl bych, život,” myslí si 45násobný reprezentant své země.

„Roky běží a někdy se daří více, jindy zase méně. Teď se mi každopádně vede dobře. Těším se na budoucnost, která mi snad přinese spoustu dalších let. Držet se v takovémto klubu a na takové úrovni řadu let není vůbec jednoduché, takže na to jsem hrdý.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..