Van Dijk má zřejmě opravdu po sezoně. Jeho návrat do léta je velmi nepravděpodobný, hlesl Klopp

Od polovina října sleduje zápasy svých spoluhráčů maximálně z tribuny, onehdy si totiž v Merseyside přetrhl křížové vazy, znamenající stopku na dlouhé měsíce. Podle posledního vyjádření Jürgena Kloppa se navíc naplní ty nejčernější předpoklady a nizozemský reprezentant se po trávníku (alespoň v soutěžním zápase) neproběhne až do konce sezony. „Podle doktorů je to bez šance,” přiznal německý stratég.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

V této sezoně stihl naskočit jen do osmi zápasů, než v půlce října v ligovém utkání s Evertonem nebojácně vyrazil do souboje s gólmanem Pickfordem a vyšel z něj s přetrhanými křížovými vazy v koleni. Krátce na to podstoupil úspěšnou operaci.

Doba rekonvalescence je v takových případech extrémně dlouhá, fanoušci Liverpoolu a nepochybně i nizozemského nároďáku přesto věřili, že srdnatý kapitán obou týmů stihne návrat ještě v ročníku 2020/21.

Jejich naděje ale sfouknul Jürgen Klopp, jenž při diskuzi s novináři před středečním ligovým kláním Liverpoolu s Brightonem uvedl, že je velmi nepravděpodobné, že by se Van Dijk během této sezony stihl doléčit a zapojit se plnohodnotně do hry.

„Doktoři říkají, že není šance, že by Virgil do této sezony ještě zasáhl. Nechci ještě mluvit o stoprocentní jistotě, ale je to velmi nepravděpodobné,” řekl s lítostí v hlase německý kouč. „Věříme ale na zázraky, a i když zdravotníci budou tvrdit, že je to nemožné, my budeme věřit.”

Obhájce titulu z poslední sezony ale nepostrádá ve středu obrany jen Virgila van Dijka, nýbrž i další dva obvyklé členy základní sestavy – Joa Gomeze a Joela Matipa. Oba jsou na tom rovněž velmi špatně a stejně jako u Holanďana se předpokládá, že v probíhajícím ročníku již do hry nezasáhnou.

Na samotném konci přestupového okna tak museli Reds i přes původní odmítavé stanovisko k posílení, respektive doplnění, obranné řady, sáhnout hned po dvou hráčích.

Prvním je Ben Davies. Ovšem fanoušci Tottenhamu, neděste se! Tohoto Bena Daviese totiž Liverpool našel v druholigovém Prestonu a zaplatil za něj jen lehce přes půlmilionu eur.

Druhou posilou se stal Ozan Kabak, teprve dvacetiletý Turek, jenž je v současnosti považován za jeden z největších talentů na postu stopera v Evropě. Liverpool mu poslal záchranný kruh do topícího se Schalke, odkud si reprezentanta už i seniorského výběru své země přitáhl na hostování do konce sezony, a to i s opcí na přestup v hodnotě 20,5 milionů eur.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..