Doba čtení: < 1 minuta

Anglickým fotbalem nyní vládne hlavně jedno téma a to extra platba za to, že budou moci sledovat zápasy Premier League. 

Utkání, která sahají za pokrytí práv Sky Sports ani BT Sport, budou moci diváci sledovat za příplatek 14,95 liber (asi 450CZK) za zápas. Rozhodla o tom naprostá většina klubů Premier League. Jediným, který byl proti, byl Leicester City.

I přesto, že na přestupovém trhu kluby nejvyšší anglické ligy utratily 1,24 miliard liber, odhlasovaly si, že celkem 15 zápasů bude odvysíláno s příplatkem.

Leicester City jako jediný klub nesouhlasil s tím, aby fanoušci museli ke svému stávajícímu předplatnému platit další peníze za to, aby mohli sledovat zápas svého týmu.

Toto hlasování tedy dopadlo 19 ku 1 ve prospěch zavedení těchto nezanedbatelných plateb.

Kluby Premier League si tak přijdou na dodatečný příjem do pokladen poté, co zaplatí 100,000 liber za zápas, kterými pokryjí náklady provozovatelům vysílání.

Oficiální prohlášení Premier League k výsledku hlasování zní: “Kluby se dnes dohodly na tomto prozatímním řešení, které umožní všem fanouškům i nadále sledovat všechny zápasy svých týmů živě.

“Premier League při zajišťování tohoto uspořádání úzce spolupracovala se společnostmi Sky Sports a BT Sport a je vděčná za jejich podporu.

“Tato dohoda bude pravidelně přezkoumávána po konzultaci s kluby a v souladu s veškerými rozhodnutími vlády o návratu diváků na stadiony.

“Fotbal není stejný bez fanoušků na zápasech. Premier League a naše kluby jsou i nadále zavázány k jejich bezpečnému návratu co nejdříve.”

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..