Doba čtení: < 1 minuta

Premier League nasbírala data k stále rostoucímu počtu online urážlivých příspěvků a zpráv směřované hráčům nejvyšší anglické ligy a přišla s překvapivým výsledkem. 

Nadávky a zneužívání v online světě jsou bohužel již běžnou praxí a setkávají se s tím nejen fotbalisté, ale i ostatní sportovci a lidé ze šoubyznysu.

Nás ale samozřejmě nejvíce zajímá Premier League, která sesbírala údaje v otázce zneužívání největších fotbalových hvězd na sociálních médií a přišla s překvapivým výsledkem. 7 z 10 případů přichází z účtů mimo Spojené království.

Výzkum tak naznačuje, že většinový podíl mají na online zneužívání tzv. ‘zámořští trollové’, kteří nejčastěji posílají tyto zprávy prostřednictvím Instagramu a Twitteru.

A právě kvůli tomu, že se jedná o mezinárodní problém, lize, klubům i britské policii to dost komplikuje jeho řešení.

Drtivá většina viníků nemá navíc žádné formální spojení s britskými kluby, jako je například členství nebo permanentka, a s výjimkou těch nejextrémnějších případů není uskutečnitelné je stíhat zákonem.

Zneužívání, které fotbal v poslední době sužuje čím dál tím víc, je jedním z důvodů, proč se sportovní orgány zoufale snaží, aby společnosti sociálních médií převzaly větší zodpovědnost za nenávist, která koluje na jejich platformách.

A kritika těchto technologických gigantů jen roste. Mnoho lidí vyzývá k tomu, aby s tímto problémem začaly sociální média pracovat a posledním, kdo po tomto kroku volá, je legenda Arsenalu Thierry Henry. Ten si na protest dočasně smazal všechna sociální média.

 

Myslíte si, že volání po pomoci bude úspěšné nebo je to boj s větrnými mlýny?

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..