Doba čtení: < 1 minuta

Neočekává se, že by kluby Premier League pro příští sezónu se systémem VAR souhlasily a to ani v případě, že jej fotbaloví zákonodárci v sobotu schválí.

Mnoho týmů z nejvyšší anglické soutěže má o celém systému značné pochybnosti. Nicméně se očekává, že by ním mohly souhlasit v případě důvodů pro kontrolu incidnetů, které by mohly razantně ovlivnit zápas. 

V současné době je videoasistent používán především v domácích pohárech, nicméně dobrou pověst si zatím nevysloužil. Před pár dny byl po kontroverzních zákrocích v utkání FA Cupu Tottenham 6-1 Rochdale popsán jako ‘komický’ a ‘trapný‘. 

Některé kluby Premier League chtějí, aby se VAR používal pouze pro důležité situace, jako například zda se incidenty odehrávají uvnitř pokutového území. 

Existují však rozsáhlé obavy ohledně počtu a kvality rozhodčích, kteří jsou k plnění programu potřební. Někteří z nich již povinným školením prošli a ti pak měli v této sezóně na starosti utkání FA Cupu a League Cupu. 

Nicméně několik klubů by mohlo během utkání žádat více rozhodčích a to kvůli tlaku, který je na ně vyvíjen, jelikož je pro ně obtížné nebo téměř nemožné jasně rozhodovat mimo samotný živý zápas. 

Videoasistent by mohl být používán i pro Mistrovství světa v Rusku, což čeká na schválení rady, která se v sobotu sejde v Zurichu.

Před pár dny samotná La Liga potvrdila používání systému VAR pro příští sezónu. 

Jste PRO nebo PROTI zavedení videoasistenta do Premier League příští sezónu?

Theo Walcott (Everton, £20m)

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..