donny van de beek
Doba čtení: < 1 minuta

Donny van de Beek se postavil na svůj první ligový start Manchesteru United a to pro jejich nedělní zápas se Southamptonem, který dramaticky porazili 3-2. Jeho premiéra se ale neobešla bez problému, jelikož po utkání se se svými fanoušky na Instagramu podělil o fotografii nateklého kotníku.

Záložník byl v zápase se Saints velmi častým terčem, o čemž svědčí i fotografie, kterou sdílel na Instagram Sotry. Na ní jde vidět nateklý kotník s komentářem ‘Vítej v Premier League.

První poločas klání patřil domácím. Jan Bednarek a James Ward-Prowse poslali Svaté do vedení a do přestávky tak zamířili v poklidu.

Man United se ale nenechal zahanbit a za stavu 2-0 ve prospěch Southampton zabojoval. Díky tomu si nakonec zajistil dramatické vítězství v posledních minutách zápasu. O to se postarala nová letní posila Edinson Cavani, který na Old Traffordu přistál v létě z PSG. Manchester United tak díky konečnému skóre 3-2 prodloužil svou 100% vítěznou šňůru na hřištích oponentů.

Donny van de Beek si na svou příležitost v základu musel počkat, jelikož většinou do zápasů zasahoval jako náhradník z lavičky. Nicméně své příležitosti využil a po neděli pomohl svému týmu k 8. příčce tabulky.

Zatím se bývalý hráč Ajaxu objevil ve 13 utkáních Red Devils napříč soutěžemi, během kterých si připsal jeden gól i asistenci.