„Vlad” Coufal o bránění elitních útočníků, bleskovém usazení v Anglii i přezdívce

Přestoupil až na začátku října loňského roku, stačilo ale jen pár zápasů a okamžitě se stal miláčkem fanoušků West Hamu. Rychle se usadil i v kabině a z jeho přínosů nyní těží celý mančaft, který aktuálně po třech vítězstvích v řadě stoupl až na sedmé místo s minimální ztrátou na elitu. V osobním životě to ale český obránce tak snad nemá, i když entuziasmus jej neopouští. Nejen o životě v zavřené Anglii se 28letý rodilý Ostravan rozpovídal ve známém podcastu Seznam Zpráv, respektive Jiřího Hoška, Angličan.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Přestoupil až na začátku října, svými výkony si ale okamžitě získal srdce velké spousty fanoušků. Stejně tak se rychle usadil i v kabině. Parta jej v pohodě přibrala mezi sebe a klidná atmosféra se zrcadlí i na hřišti, kde letos Kladiváři až nečekaně září.

Zabrat dali i takovým soupeřům jako Tottenham, Spurs či Liverpool. Prakticky ve všech zápasech od svého příchodu přitom Coufal nastoupil v základní sestavě, a tak se mohl ze své pozice obránce směle pustit do hodnocení branitelnosti soupeřů z nejlepší fotbalové soutěže na světě.

„Hráč kterému nejde sebrat balon? Určitě Jack Grealish. Ten je opravdu fantastický. Když se rozeběhne s míčem, má ho přilepený ke kopačce. Je strašně těžké mu ho vzít. Navíc je hrozně chytrý, má fantastické krytí, rychlost, dynamiku, techniku,” řekl 11násobný český reprezentant. „V momentální formě bych ještě přidal Marcuse Rashforda, ti pro mě zatím byli v Premier League největším prověřením.”

A jak se takoví elitní útočníci vůbec brání? „Nesmíte dát najevo strach, ale vyrazit po nich a snažit se je co nejrychleji dorazit. Pak už je to o štěstí, umu, předvídavosti, ale i přípravě. Různí hráči chodí skoro vždy na levou nohu, nebo naopak téměř výhradně na pravou, takže pak už je to i o nějaké přípravě. V české lize jsem ji tak moc jako tady nedělal, protože tam jsem měl hráče jednak celkem načtené, a jednak ta kvalita hráčů byla nižší.”

Debata se stočila i na nevídaně rychlé usazení do života v Anglii, které v podání Vladimíra Coufala proběhlo skutečně bleskově. „Myslím, že je to tím, že já si z ničeho moc nedělám. Když mám hrát Premier League, tak jdu hrát Premier League. Samozřejmě neříkám, že jsem na Leicesteru (Coufalův první zápas za West Ham pozn. red.) nebyl nervózní, ale jakmile dostanete míč na nohu, je ta hra všude stejná.”

„Samozřejmě mi tu ohromně pomáhá i manželka. Taky to pro ní teď není jednoduché, přes den se stará o dvě malé děti a nic tu nemůže dělat, je v podstatě akorát zavřená. Ale nestěžuje si na nic. Prostě tady je se mnou v domečku a společně si užíváme to, co jsme vždycky chtěli – že jsme v Anglii.”

„Co se týče nějakého zařizování, ať už bydlení nebo třeba auta, ve West Hamu máme i tři lidi, kteří se starají čistě o hráče a zajišťují pro nás první poslední. Když jim něco napíšu, za půl hodiny to mám, což je skvělé,” uznal služby anglického klubu odchovanec Baníku.

A v dlouhém rozhovoru došlo i na rozbor přezdívky české fotbalisty, kterému v Česku nikdo neřekl jinak než Cuf. „To se tu moc neřeší. Zpočátku na mě volali příjmením, což se mi moc nelíbí, tak jsem se jim snažil vnutit Cuf nebo Cufi, ale to pro ně zas těžké na vyslovení. Pak říkali Kufe, nebo Koufe a tak podobně, na což jsem zase neslyšel. Nakonec se asi nejvíc uchytilo Vlad.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..