Fotbaloví fanoušci Premier League a dalších 3 nižších anglických divizí by se mohli vrátit zpátky na stadiony a to ještě před Vánoci.

Sportsmail uvádí, že v současné době probíhají jednání o návratu fanoušků zpět na tribuny. Ministerstvo kultury, médií a sportu (MKMS) totiž podalo návrh Úřadu vlády. Mohlo by se tak stát po ukončení lockdownu a to konkrétně v oblastech, ve kterých je míra infekce koronaviru nízká.

Vláda zatím žádný souhlas neudělila, ale fotbalové zdroje věří, že se to nakonec povede.

Návrh MKMS uvádí, že fanoušci v oblastech s nejnižším výskytem Covidu 1 a 2 by se mohli na stadiony vrátit, i když samozřejmě za určitých podmínek. Nicméně stále není jisté, které stadiony zapadnou do kterých úrovní, jelikož britská vláda připravuje nový systém s celkem 4 stupni. Každý z nich bude mít podle množství výskytu a míry infekce vlastní pravidla a protokoly.

Lockdown v Británii končí 2. prosince.

Fotbalové kluby a fanoušci často kritizovali to, že nemají oproti jiným kulturním oblastem možnost sledovat fotbalové zápasy přímo z tribuny. Například milovníci umění se mohli účastnit koncertů, nicméně fotbaloví příznivci napříč všemi čtyřmi divizemi to měli zakázané. Naopak mohli jít zápas svého oblíbeného týmu sledovat do kin vedle stadionů, což přišlo řadě z nich velmi bizardní.

Týmy hrají bez svých fanoušků už od března tohoto roku a není tajemstvím, že mnohé kluby v současné době kvůli absenci příjmů ze zápasových dní finančně hodně trpí. Je to tak malá naděje nejen pro ně…

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..