Šlágr Manchester United – Liverpool je po vniknutí fanoušků na Old Trafford odložen!

Až několik tisíc protestujících fanoušků se v neděli v podvečer sešlo v okolí stadionu Old Trafford, kde se měl odehrát šlágr 34. kola mezi domácím Manchesterem United a Liverpoolem. Poté, co asi 200 lidí dvakrát vniklo na plochu stadionu, byl ale zápas kvůli obavám o bezpečnost odložen na neurčito.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Anglie zažila v neděli v podvečer dosud největší protest v souvislosti s Evropskou Superligou. Před šlágrem mezi Manchesterem United a Liverpoolem mělo být kolem stadionu Old Trafford shromážděno až 10 tisíc příznivců domácího klubu. Dvěma stovkám z nich se dokonce podařilo vniknout dovnitř na hrací plochu. Další protestanti se sešli i u hotelu Lowry, kde se před zápasy schází celý tým.

Zápas Rudých ďáblů s Liverpoolem měl původně začít v 17:30, nakonec se ale v neděli vůbec neodehraje. Nyní se hledá nový termín pro jeho uskutečnění.

Těsně před tři čtvrtě na sedm vydal Manchester United, jakožto pořadatel zápasu, oficiální prohlášení: „Po diskuzi policie, Premier League, místního úřadu a obou klubů bylo rozhodnuto, že se zápas pro obavy o bezpečnost odkládá. Pokračujeme v jednáních s vedením soutěže o náhradním termínu utkání.”

„Naši fanoušci jsou pro Manchester United zapálení a my naprosto uznáváme jejich právo na svobodné vyjádření se a pokojný protest. Litujeme ovšem, že někteří z nich narušili tým a celou touhle akcí vystavili ostatní příznivce, zaměstnance klubu i policii nebezpečí. Děkujeme policii za podporu a budeme s ní spolupracovat při dalším vyšetřování.”

Fanoušci Manchesteru United jsou stále rozčilení a naštvaní na majitele klubu, kteří podpořili jeho vstup do Evropské Superligy. Ta byla po pouhých dvou dnech po nátlaku veřejnosti zrušena.

Joel Glazer, jenž měl vykonávat funkci víceprezidenta této kontroverzní soutěže, se posléze v otevřeném dopise za snahu vytvořit takový projekt omluvil. Velká část příznivců United ovšem omluvu zřejmě nepřijala. Svůj nesouhlas vyrazili někteří z nich vyjádřit k Old Trafford již minulý týden, pár dní na to se skupinka výtržníků snažila dobýt do tréninkového areálu.

Třiadvacetiletý podporovatel klubu Elliot Brady, kterému se povedlo vniknout až na hřiště, uvedl: „Dělá mě hrdým být součástí takového protestu. Lepší nikde neuvidíte. Jo, dostali jsme se na hřiště a bylo mi ctí tam být. Glazerovi musí prodat klub a vrátit jej zpět fanouškům!”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..