Doba čtení: < 1 minuta

Watford je dalším klubem, který vyjádřil obavy týkající se návratu Premier League, kterému se přezdívá ‘Projekt Restart’. 

Právě pod tímto projektem, který má za cíl dokončit současnou sezónu, zbývá dohrát celkem 92 ligových utkání kampaně 2019/20 Premier League. Ta má být dohrána za zavřenými dveřmi bez fanoušků a to na neutrálních stadionech (co to je? Více tady)

Právě těchto 8-10 stadionů se zdá jako nejvhodnější řešení a navíc by takto limitovaný počet mohl obdržet certifikáty bezpečnosti i souhlas ze strany policie.

Nicméně už Brighton a Aston Villa se veřejně vyjádřili k nesouhlasu s tímto návrhem, jelikož si myslí, že výhoda domácího hřiště by mohla značně ovlivnit jejich šance na přežití v Premier League a navíc i ohrozit integritu celé soutěže.

O postoji Watfordu promluvil předseda Scott Duxbury, který vyjádřil své obavy o návratu ligy a připomněl, že Premier League má povinnost postarat se o všechny své kluby.

“V Premier League není žádný altruismus. 

“Existuje v ní 20 různých oprávněných zájmů, které se někdy sjednocují, ale častěji je tomu naopak kvůli tomu, že si každý chrání svůj vlastní klub.

“To je důvodem, proč jsou některé týmy nakloněny Porjektu Restart, jelikož pro ně osobně se jedná jen o výhodu: znamená to, že Liverpool získá titul, ostatní týmy si zajistí místo v Evropě nebo potenciálně si udrží status Premier League.

“Ale pokud je alespoň šest klubů – a mám podezření, že jich je více – znepokojeno jasnou nevýhodou a možnými ničivými účinky hry v tomto návrhu jakési mini-ligy, pak se domnívám, že Premier League má povinnost se těmito obavami zabývat.

“Ve světě Covid-19 neexistuje nic takového jako je bezpečné prostředí a to bez ohledu na to, kde hrajeme.”

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..