wayne rooney derby
Doba čtení: 2 minut(-y)

Wayne Rooney veřejně řekl, že se zajímá o permanentní manažerský post v Derby County. 

Bývalý hráč Manchesteru United a Evertonu byl po propuštění manažera Philippa Coca jmenován dočasným trenérem prnvího týmu. Rams sedí na posledním místě tabulky Championship s pouhými 6 body z celkem odehraných 11 zápasů. Během této sezóny vyhráli pouze jediný zápas, což minulý týden dovedlo klub k propuštění Coca.

Kapitán Rooney tak dostal za úkol dočasně se postavit ke kormidlu Derby County a dostal tak ke své pozici hráč/kouč další povinnosti. 35-letý forward ale nyní promluvil o tom, že je připraven na novou vývzu a rád by se stal permanentním trenérem prvního týmu.

“Nebyl bych ambiciózní, kdybych tady jen tak seděl a řekl, že tuto práci nechci”, uvedl Wayne Rooney na tiskové konferenci.

“Všichni do této hry vstupujeme s tím, že chceme hrát fotbal. Až pak následuje rozhodnutí: chcete se stát koučem nebo vstoupit do managementu?

Měl by Wayne Rooney dostat v Derby šanci?

 

“Já dal v posledních pár letech jasně najevo, že mé ambice jsou právě v managementu. Hlavně když vidíte lidi jako Steven Gerrard (Rangers), Frank Lampard (Chelsea) anebo Scott Parker (Fulham), kteří takové příležitosti dostávají a vedou si skvěle. 

“Nejdříve musíme zvládnou následující dva až tři zápasy a pokud vše půjde dobře, dostane mě to do lepší pozice pro získání této role.”

Tipy na fotbalové dárky #1

Rooney hrál v Manchesteru United pod jedním z nejúspěšnějších manažerů v historii a to Sirem Alexem Fergusonem, jeho vliv je tak s Rooneym spjatý i nyní. “Pracoval jsem pod skvělými trenéry a nejspíše i tím nejlepším vůbec. Neříkám, že to budu dělat stejně jako Sir Alex Ferguson. Musíte pracovat s hráči, které máte k dispozici a musíte s nimi spolupracovat co nejlépe a tím správným způsobem. 

“Je tam ale možnost ukázat různé nápady, které máte. Jsou ale věci, které můžete převzít i od ostatních manažerů.”

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..