Wenger: ‘Arsenal nechal duši na Highbury’

0
Doba čtení: < 1 minuta

Bývalý trenér Gunners Arsene Wenger řekl, že Arsenal nechal při stěhování na Emirates stadion svou duši na Highbury. 

Wenger byl trenérem Kanonýru ve finální dekádě na jejich starém stadionu, kdy je mezi lety 1996 a 2006 dovedl ke 3 titulům Premier League a 4 FA Cupům.

Francouz ale kormidlo držel i dalších 12 let poté, co se Arsenal přestěhoval na Emirates stadion, do své kolekce ale za tuto dobu přidali jen 3 další poháry FA Cupu.

Wenger přiznal, že klub se sice na větší stadion přestěhovat musel, nicméně zároveň promluvil i o tom, že mu chybí to, co nechali právě na Highbury.

V rozhovoru pro beIN Sports řekl: “Jako fotbalový klub se dostanete do pozice, kdy nastane čas se buď posunout vpřed nebo naopak zůstat v minulosti. Abychom mohli konkurovat velkým klubům, nový a větší stadion byl potřeba. 

“Chtěli jsme vytvořit to stejné, co jsme měli na Highbury, ale nakonec jsme tam nechali duši. Už nikdy se nám nepodařilo zažít stejnou atmosféru jako tam.

“Já mám Highbury spjato s láskou. Byli tam neuvěřitelní fanoušci, zažili jsme fantastické zápasy. V mém srdci to má své místo. 

“V té době nás tam bylo maximálně 40, dnes je to 600. Znali jsme každého zaměstnance. Z rodinného businessu se ale stala velká společnost.”

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..