Wenger odmítl nabídky ze strany anglických klubů, proč?

0
wenger FIFA
Doba čtení: < 1 minuta

Arsene Wenger odhalil, že odmítl řadu nabídek ze strany klubů Premier League, jelikož je ‘až příliš spojován s Arsenalem’. 

Francouzský trenér z Emirates stadionu odešel v květnu 2018, čímž ukončil 22 letou kariéru, kterou strávil u kormidla Gunners.

Wenger nyní odhalil, že jej oslovilo hned několik klubů z Premier League, které však odmítl jmenovat. Vysvětlil ale, že kdyby se do managementu jednoho dne vrátil, nebylo by to v Anglii.

V rozhovoru se Sky Sports Wenger řekl: “Jsem spjatý s Arsenalem a není pro mě lehké přestat pracovat. 

“Rozhodl jsem se odejít z Premier League, protože mé spojení s Arsenalem je příliš silné. Měl jsem možnosti v Anglii pracovat, ale odmítl jsem je. 

“Nechci konkrétní kluby jmenovat, protože by to nebylo k lidem, kteří jsou nyní u vedení těchto týmu, fér.”

I přes počáteční obrovský úspěch a revoluci ve fotbale byl Wenger v pozdějších letech hodně kritizován. Bývalý trenér se ale bránil slovy, že výstavba Emirates stadionu klub finančně dost postihla. “Je jasné, že lidé chtějí vždycky víc. Vyhráli jsme toho mnoho a postavili stadion. 

“Je nyní těžké vysvětlit podmínky, za kterých výstavba probíhala, protože v současné době se zisk zvýšil pětinásobně. 

“V době, kdy jsme se rozhodli stadion postavit, jsme měli zisk 90m liber a samotný stadion stál 430m liber. Tento tlak byl obrovský a fakt, že jsme z toho odešli v celkem dobré situaci, byl malý zázrak.”

Wenger dostal v posledních dnech nabídku ze strany FIFA, ale zatím se nerozhodl, zda ji přijme. “Je to oddělení šéfa vývoje fotbalu a rozhodnutí by mělo padnout již brzy.”

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..