West Ham - Man United
Doba čtení: 2 minut(-y)

Zápas na Londýnském stadionu West HamMan United je u konce a Manchesterský celek zaznamenal deváté venkovní vítězství Premier League v řadě.

Kladiváři dnes poprvé od začátku pandemie otevřeli své dveře a na Londýnském stadionu sobotnímu utkání přihlíželo 2,000 fanoušků. Nakonec ale doma žádné body nezůstaly.

O přestávce to pro návštěvníky z Manchesteru vypadalo opět dost ponure a to když za stavu 1:0 pro Hammers odcházeli do šatny. O první a nakonec i poslední gól domácích se v 38. minutě postaral český zástupce Tomáš Souček.

Druhá půle už ale vypadala jinak. Krásná střela z dálky Paula Pogby skóre vyrovnala a jen o pár minut později se o vedení postaral Mason Greenwood. V 78. minutě to pak završil Marcus Rashford a na skóre 1-3 se už nic nezměnilo.

Výsledkem sobotního zápasu je, že United jsou v tabulce na čtvrtém místě, zatímco West Ham sklouzl na sedmé.

West Ham – Man United statistiky ze zápasu:

• Bylo to počtvrté, kdy se West Ham postavil Man United, zatímco seděli v tabulce Premier League nad nimi. Nevyhráli však ani jedno z těchto setkání (R1, P3)
  • Od svého únorového debutu v Premier League vstřelil pro Hammers více ligových gólů jen Michail Antonio (12), než Tomáš Souček (5)
  • Všichni tři střídající hráči United se přímo podíleli na gólech svého týmu (Rashford, Fernandes a Mata). To se v historii klubu v soutěži stalo teprve podruhé (předtím v srpnu 2017 s Leicesterem)
  • Manchester United vyhrál prvních 5 venkovních zápasů poprvé od sezóny 1985/86
  • Mason Greenwood si připsal svůj 20. gól v barvách Manchesteru United a stal se tak nejmladším hráčem od Normana Whitesidea, který tohoto milníku dosáhl
  • Navíc se jednalo o Greenwoodův první gól Premier League od 22. července, kdy také skóroval proti West Hamu
  • Marcus Rashford ukončil 5-ti zápasovou ligovou šňůru bez vstřelení gólu. Šest jeho předešlých gólů skóroval v Lize mistrů
  • Manchester United v 5 venkovních zápasech této sezóny vstřelili 16 gólů, na domácím Old Traffordu jich v 5 utkáních skórovali pouze tři.
  • Paul Pogba si od dubna 2019 připsal svůj 2. ligový gól
  • Man United je teprve druhým týmem Premier League, který v 9 zápasech v řadě vstřelil na hřišti oponenta 2+ gólů (také Leeds v dubnu 2001)

Hodnocení hráčů:

West Ham: Fabianski (6), Coufal (5), Balbuena (5), Ogbonna (5), Cresswell (5), Masuaku (5), Rice (7), Souček (7), Bowen (7), Fornals (6), Haller (5)

Náhr: Johnson (n/a), Lanzini (5), Benrahma (5)

Man Utd: Henderson (7), Wan-Bissaka (6), Lindelof (6), Maguire (7), Telles (7), McTominay (6), Pogba (8), Greenwood (8), Van de Beek (5), Martial (6), Cavani (5)

Náhr: Mata (7), Fernandes (8), Rashford (8)

Muž zápasu: Marcus Rashford

Příští zápas West Hamu United je proti Leeds United a to v pátek večer. Manchester United se naopak začne připravovat na náročný týden.

V úterý večer je čeká klíčový zápas v Lipsku v rámci Ligy mistrů a v sobotu přivítají na Old Traffordu své sousedy Manchester City.