Doba čtení: 2 minut(-y)

West Ham United se díky pondělnímu vítězství 3:2 na hřišti Wolverhamptonu Wanderers dostal do první čtyřky Premier League. Takovou pozici očekávali od Hammers snad jen ti nejzarytější příznivci tohoto klubu.

Jedním z důvodu může být i to, že se jim takový úspěch podařil naposledy v roce 1986. Tým Davida Moyese je však velmi blízko, aby tento výsledek zopakoval. Jedním z hrdinů posledních zápasu je Jesse Lingard, jenž je v celku na hostování z Manchesteru United.

Lingard v pondělním zápase opět vyčníval, nejprve sám skóroval a poté připravil dvě branky pro své spoluhráče. Fotbalista, jenž v posledních letech spíše vysedával na lavičce a do hry se dostával sporadicky, je nyní ve skvělé formě.

V osmi zápasech, do kterých za West Ham naskočil vstřelil šest branek a na další tři nahrál. Toho si všimnul i trenér anglické reprezentace Southgate a osmadvacetiletého záložníka povolal na březnové zápasy kvalifikace Mistrovství světa.

Proti Wolves pak Lingard potřeboval pouhých šest minut a to když si v polovině hřiště přebral Coufalovu přihrávku a namířil si to až do vápna soupeře. Tam se trefil přesně a poslal svůj tým do vedení.

Velký podíl měl i na druhé brance, když dostihl míč, jenž vypadal, že zajede do zámezí. Obránce Wolves Semedo sice Lingarda dostupoval, ale ten si jej v poslední chvíli dokázal obhodit. Míč se dostal k jeho spoluhráči, který jej okamžitou nahrávkou namířil na naběhnutého Fornalse a ten se nemýlil.

Ani tím však jeho představení neskončilo. Ještě před poločasem se odhodlal k dalšímu úniku z poloviny hřiště. A ačkoliv byl pronásledovaný čtyřmi hráči Wolves, podařilo se mu přesně přihrát Bowenovi, který překonal Patricia. Po čtyřiceti minutách hry byl výsledek 3:0 pro West Ham a zápas se zdál rozhodnut. Pohodu jim ale narušil ještě minutu před koncem poločasu Dendoncker, který si naskočil na centr Traoreho a přesnou hlavičkou zamířil k tyči hostů.

V druhém poločase se West Ham dostal ještě do další slibné šance, za zmínku stojí zejména ta Tomáše Součka. Tomu se míč podařilo dostat až za záda domácího Patricia, ale po přezkoumání situace, odvolal rozhodčí Oliver jeho gól pro ruku.

Šanci se snažil využít i Wolverhampton. Dvacet minut před koncem se po přesné přihrávce za obranu dostal do střelecké příležitosti Silva a byl úspěšný. Hammers nakonec zápas, na rozdíl od toho s Arsenalem, ve kterém taktéž vedli 3:0, zvládli.

Tří bodový zisk po výhře 3:2 je posunul do top čtyřky před Chelsea, jenž překvapivě prohrála s předposlední West Bromwich 2:5. V dalším zápase nečeká na svěřence Moyese lehký úkol. Na domácím hřišti svedou souboj s třetím Leicesterem.