Doba čtení: 2 minut(-y)

Hráči West Hamu si lehce zkomplikovali cestu do pohárové Evropy. V rámci dvaatřicátého kola cestovali Hammers na venkovní zápas do Newcastlu. I přes nepříznivý vývoj prvního poločasu, kde kromě červené karty Dawsona obdrželi také dvě branky, se v poločase druhém dokázali zvednout a gólové manko díky dvěma brankám v rozmezí sedmi minut dohnat. Avšak nerozhodný stav dlouho nevydržel a už po třech minutách poslal Straky zpět do vedení Willock, jenž pečetil výhru domácích na konečných 3:2.

West Ham vstupoval do zápasu, i díky svým dosavadním výsledkům a formě jako favorit. V historické sezóně bojují Hammers o co nejlepší umístění zajištující možnost hrát v Champions League. Naopak Newcastle si šest kol před koncem udržuje bezpečný odstup od sestupových příček a míří tak za záchranou.

Začátek prvního poločasu byl opatrný bez vyložených šancí. Do první větší příležitosti se ve 36. minutě propracoval Saint-Maximin, ten se kličkou dostal do velkého vápna, a i přeš blokujícího obránce West Hamu se mu podařilo dostat míč na branku. Střela byla sice pomalejší a mířila doprostřed brány, kde stál Fabiański, ten ji však pouze vyrazil pod nohy dobíhajícímu Diopovi, jenž nedokázal odvrátit pohromu vlastního gólu.

Brance předcházela nepřesná rozehrávka ze strany stopera hostujícího týmu Dawsona, který byl po následném faulu a druhé žluté kartě vyloučen. West Hamu se první půle nevydařila, což pečetil Fabiański chybou při nezvládnutém výběhu na centr po rohovém kopu. Míč mu vypadl na místo, kde byl připravený Joelinton a doklepl míč do sítě. Do šaten tak šli hráči domácích Strak s překvapivým náskokem 2:0.

Hráči West Hamu se však nehodlali vzdát což už v 58. minutě předvedl Bowen. Ten utíkal sám vstříc brance soupeře, ale Dúbravka přesně přečetl, co má rychlonohý záložník v plánu a jeho šanci mu zmařil.

V 73. minutě odčinil Diop svůj vlastní gól, když si naskočil na vysoký centr od Bowena a v těžké pozici překonal domácího brankáře. S pouhým snížením se však West Ham neuspokojil a v 80. minutě dostali příležitost pokutového kopu, který odpískal rozhodčí Friend po ruce jednoho z domácích hráčů. Míč si postavil Lingard, jenž má v posledních zápasech úchvatnou formu a nezaváhal.

West Hamu se podařilo vrátit se do ztraceného zápasu. Jejich radost ovšem netrvala dlouho, přesněji řečeno, pouhé dvě minuty. V 82. minutě si na centr do vápna naskočil střídající Willock, který pečetil výhru Strak na konečných 3:2.

West Ham si i přes heroický výkon neodváží ani bod a nyní se bude upínat k výsledku Chelsea. Ta bude mít v úterním zápase s Brightonem možnost přeskočit městské rivaly v tabulce a posunout se tak na čtvrtou příčku.