Doba čtení: 2 minut(-y)

Londýn – Souboj dvou týmů ze středu tabulky nabídla dohrávka 17. kola anglické Premier League. Brighton se představil na půdě Crystal Palace a i přes svou dominanci v první půli si odvezl z Londýna jen bod.

První půle patřila jednoznačně hostům z Brightonu. Na velkou šanci přesto čekali fanoušci v Selhurst Parku do 20. minuty. Davy Propper průnikovou přihrávkou do vápna vybídnul ke skórování Martina Montoyu, jeho střela v pádu ale nebyla pro domácí obranu vážnou hrozbou. Hosté přesto nelenili a o deset minut později prověřil domácího gólmana dalekonosnou střelou z třiceti metrů mladý záložník Yves Bissouma. Brighton do konce poločasu dominoval, přesto jak pokusy Neala Maupaye, tak Pascala Grosse zastavil bezpečně brankář Crystal Palace Guaita. Domácí za celý poločas nezaznamenali ani jednu střelu a kouč Roy Hodgson tak měl o poločase plné ruce práce.

Do druhého poločasu vstoupili domácí jako polití živou vodou, avšak jejich kombinaci kazila řada nepřesností. Přesto se dostali ke své první šanci – Christian Benteke střílel z ostrého úhlu přímo na bránu, avšak jeho pokus skončil na tyči brány Matthewa Ryana. Tyč probudila naopak znova hosty, kteří po náporu v 52. minutě otevřeli skóre. Výborně hrající Bissouma našel na pravém křídle nikým nehlídaného Trossarda, který z první vybídl ke skórování zkušeného Maupaye – a ten se nemýlil. V 60. minutě mohl Maupay přidat druhou trefu, ale jeho střela ztroskotala na rukavicích Guaity. Domácí se přesto dočkali vyrovnání. Po tlaku se v 75. minutě prosadil po individuální akci ve vápně Wilfried Zaha, který vymetl pavučiny hostující brány. Namlsaní domácí se v zápětí snažili získat vedení, na pád Ayewa v pokutovém území však rozhodčí Craig Pawson nereagoval.

Závěr utkání se nesl spíše v bojovném duchu a s remízou 1:1 tak mohli být spokojení hlavně domácí. Ti se v příštím kole představí v Newcastlu, do Brightonu přiletí Sheffield United.