Senzační výkon ze strany Rui Patricia zajistil Vlkům vítězství ve finále proti Manchesteru City, které došlo až do penaltového rozstřelu 3-2.

Brankář chytil 3 pokutové kopy ze strany City a během 90. minut předvedl několik neuvěřitelných výkonů – ty všechny i s hlubokým zraněním ve tváři.

Tým Pepa Guardiola dominoval první poločas zápasu a ve 20. minutě získal penaltu poté, co Adama Traore fauloval Leroy Saného. Nicméně Raheem Sterling svou snahu neproměnil a kop namířil mimo bránu.

Wolves v druhé polovině vypadali daleko lépe, nicméně ani jednomu celku se nepodařilo vstřelit vítězný gól. Wolves pak na penalty zvítězili 3-2.