Doba čtení: 2 minut(-y)

25. kolo Premier League přineslo souboj sousedů ze záchranářských pozic. Osmnáctý Fulham hostil Sheffield United, který se s 11 body krčil na posledním místě tabulky. Chalupáři neokusili porážku již tři zápasy, a dokonce ukořistili na venkovním hřišti cenný skalp Evertonu. Sheffield má své výsledky proměnlivé jako počasí na severu Anglie a v pondělním zápase podlehl Kladivářům 3:0.

Když se týmy setkaly v Championship v sezoně 2017/2018 skončil zápas gólovou přestřelkou a vítězstvím hostujícího Fulhamu 4:5. Již z počátku večerního utkání bylo jasné, že gólové hody se na Craven Cottage konat nebudou. Minimum šancí, a naopak velké množství soubojů v prvním poločase kouskovalo hru. Šance na obou stranách byly spíše ojedinělé, přesto domácí ohrozili hned čtyřikrát svatyni Aarona Ramsdala. Jeho protějšek na druhé straně Alphonse Areola, který si vyzkoušel hostování v PSG nebo Realu Madrid si klidně mohl vzít na první poločas volno, protože hráči Sheffieldu nezaznamenali jedinou střelu mezi tři tyče. Šance si vytvářeli zejména aktivní křídelník Lookman a Loftus-Cheek, ale za svoji aktivitu odměněni nebyli. Hlavní sudí legendární Martin Atkinson pískl na znamení konce prvního poločasu a bylo jasné, že pokud to hosté myslí se záchranou vážně musejí přeřadit na vyšší rychlostní stupeň.

Po změně stran to byli opět domácí, kteří hýřili aktivitou a v 53. minutě se po pohledné samostatné akci dostal do zakončení Ruben Loftus-Cheek, překonal brankáře, ale jeden z bránících hráčů Ramsdala znamenitě zastoupil a na posledních chvíli vykopnul míč z brány. O 8 minut později už se mohl trenér Parker radovat z gólu svých svěřenců. Ademola Lookman si naběhl za obranu a kličkou do středu za přispění štěstěny se dostal ke střele a nekompromisně propálil Ramsadalovi díru mezi nohama. The Cottagers vedli 1:0 a svůj náskok díky neutichající aktivitě mohli ještě navýšit. Nestalo se tak. Chalupáři se nakonec v 89. minutě ještě o vítězství museli strachovat poté, co Jayden Bogle spadl v pokutovém území, ale sudí Atkinson si stál neoblomně za svým a faul nezapískal.

Fulham se tak radoval ze zisku tří bodů a čtvrté neprohry v řadě, zatímco Sheffield zůstává poslední a to, že se udrží v Premier League i nadále je spíše zbožné přání.