Zajistí aplikace návrat diváků zpátky na stadiony?

0

Britská vláda obdržela návrh ze strany technologické společnosti, která přišla s aplikací, která by mohla pomoci vyřešit dilema ve sportovním světě a dostat fanoušky zpátky na stadiony. 

Společnost VST Enterprises vytvořila zdravotní pas, který dle nich poskytne bezpečné řešení návratu diváků na sportovní akce a to dokonce v rámci plných kapacit stadionů. Jedná se o to, že by všechny fanoušky, kteří si zakoupili vstupenky, otestovali 24 hodin před plánovou akcí na Covid-19.

Tuto aplikaci podpořila nejen Premier League, ale i Premiership Rugby a Formule 1. Aby ale mohla být používána, musí ji nejdříve schválit vláda.

Jak by celý proces fungoval?

  • Fanoušci zaplatí 15 liber (asi 440,- Kč) za rychlý 10-ti minutový test, během kterého  bude odebrána krev z prstu. Odběr bude buď zajištěn pořadatelem nebo si na něj mohou lidé zajít do jedné z 1,000 klinik, které jsou v aplikaci registrovány
  • Zdravotník pak výsledky nahraje do aplikace daného člověka
  • V den zápasu aplikaci zkontroluje ochranka před stadionem a vstup bude povolen pouze těm, kteří měli negativní výsledek
  • Pokud bude mít kdokoliv výsledek pozitivní, všichni, kteří se v ten den dostali dovnitř stadionu, jako infikovaný člověk, budou monitorováni

VST Enterprises začali na zdravotním pasu pracovat hned poté, co byla účast na sportovních akcích kvůli koronavirové pandemii zakázána. Následně se svým návrhem kontaktovali klíčové představitele nejen Premier League.

Začali také spolupracovat s farmaceutickou společností BioSure, která jim poskytla rychlé testovací balíčky. Ty mají být přesné na 98%.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..