Zamíří někteří slávisté opět do Premier League? Zájem o ně je, favority Provod a Sima

Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem tu cestu poctivě vyšlapali, aby po ní posléze mohli kráčet třeba jejich bývalí spoluhráči. Slavia – Premier League. Toto léto se na ni dost možná skutečně vydá někdo další. Pražský klub udělal v letošní sezoně napříč Evropou slušný dojem a upoutal i pozornost mnoha předních klubů. Sázková kancelář Fortuna dokonce na to, jestli se někdo z Edenu přesune do Anglie, vypsala speciální kurzy. Favorizovaní jsou Lukáš Provod a Abdallah Sima.

0
Doba čtení: 3 minut(-y)

Na konci září jim jen o chlup utekla kvalifikace do Ligy mistrů, nakonec se ale spokojili s náplastí v podobě Evropské ligy. Fotbalisté pražské Slavie v ní totiž nejprve přešli přes francouzské Nice i izraelskou Beer Shevu, aby následně vyřadili i jednoho z favoritů soutěže Leicester, další ostrovní mančaft Rangers a alespoň v jednom utkání potrápili i slavný Arsenal.

Na podobnou jízdu se mohou těšit i v příštím roce. Českou ligu, z níž se postupuje do předkola milionářské soutěže, totiž s výrazným náskokem vedou. A co víc, jejich celoroční tvrdá práce a úsilí se s největší pravděpodobností, podobně jako vloni, výrazně zhodnotí na přestupovém trhu.

Ostatně sám klubový boss Jaroslav Tvrdík nedávno na svůj twitterový účet napsal, že Slavia je klubem, jehož 85 % rozpočtu tvoří UEFA a Premier League. Může to znít paradoxně, přehnaně, nadneseně. Pokud to ale není přesné číslo, věřte, že přinejmenším není vůbec daleko od pravdy.

Jen za pouť pohárovou Evropou došlo, potažmo dojde na účet sešívaných od UEFA dohromady něco přes 400 milionů korun. To už je vcelku slušná pálka, nemyslíte?

Jenže pozor, to ještě není ta část příjmu aktuálně nejlepšího českého mužstva, která pokladnici za uplynulý rok naplnila nejvíce penězi. Tou jsou totiž přestupy, nebo chcete-li odchody. Na nich se Slavia obohatila hned o více jak 600 „mega”. Stačili k tomu přitom víceméně jen dva plejeři, odchodivší na správnou adresu – anglická Premier League.

Oba si vybral tentýž londýnský mančaft, West Ham United, a pouhými dvěma kaufy tak pokryl více než třetinu ročního rozpočtu úřadujícího českého mistra. Bude se situace opakovat i letos?

Borci ze Slavie jsou zase v kurzu. Bez pochyb nejvíce se zviditelnili při vyřazení předního anglického celku Leicester City, a pokud se o ně do té doby některé kluby nezajímaly, po tomhle dvojutkání začaly.

Pro řadu z nich to může být rozjezd velké kariéry. Vždyť i Tomáši Součkovi stačil rok v nejlepší lize světa, aby si na něj posvítila Barcelona či Bayern Mnichov. A bůhví, jestli skutečně v létě nezvolí ještě prestižnější destinaci, než na které nyní působí. Zájem určitě bude.

Právě jeho příběh, stejně jako ten Coufalův, může posloužit jako skvělá inspirace i motivace pro potenciální následovníky. Mimo jiné ukazuje, že i v relativně pokročilém fotbalovém věku (Coufal přestupoval v 28 letech) lze pořád proniknout mezi ty nejlepší a být jim vyrovnaným soupeřem i spoluhráčem.

V létě na ně mohou navázat další. Zájem napříč fotbalovým tržištěm je o celou řadu slávistů. A pozadu není opět ani Premier League. Sázková kancelář Fortuna dokonce vypsala speciální kurzy; u vybraných hráčů Slavie si lze vsadit na to, zda-li se jim v nejbližším přestupovém období podaří uskutečnit transfer do nejvyšší anglické ligy, nebo ne.

Kdo je největším favoritem? Paradoxně chlapík s minulostí velmi podobnou těm Součka či Coufala – Lukáš Provod. Není to vůbec dávno, co sotva nastupoval ve 2. české lize. Letos to byl ale jeho gól, který rozhodnul o postupu červenobílých přes anglický Leicester. Lze na něj vsadit v kurzu 2,70:1. A pokud se sázením teprve začínáte, neváhejte použít tento kód.

Další hráčem, jenž má podle Fortuny solidní šanci na přestup, je Abdallah Sima (kurz 4:1). To je už na rozdíl od Provoda náctiletý fotbalista, přízrak letošní domácí fotbalové scény. V jeho případě se mimo jiné dost mluví o využití skvělého vztahu Slavie s West Hamem.

A další? Se značným odstupem. Nejblíže jsou Stanciu, Zima a Bořil, kurz 15:1 už ale značí docela vysokou nepravděpodobnost. Proti tomu nejvyšší kurz je, spíše symbolicky, vypsán na v Anglii rasistickou kauzou pošpiněného Ondřeje Kúdelu (666:1). A za zmínku stojí ještě kurz 66:1. Lze s ním vsadit na to, že se během léta stane koučem některého z celků Premier League Jindřich Trpišovský.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..