Doba čtení: < 1 minuta

Leicester City si v páteční večer zajistil na půdě svého oponenta Southamptonu na St. Mary’s stadionu výhru 9-0.

Hattricky si připsali Ayoze Perez i Jamie Vardy a přispěli tím k největší venkovní výhře anglického týmu ve 131 leté historii Fotbalové ligy.

To je jen jeden z pokořených rekordů, který Leicester City poslal na prozatímní 2. místo tabulky Premier League.

Zatím nejvyšším počtem vstřelených gólů ve venkovním zápase bylo 8, což dlouhou dobu drželi mimo jiné i Manchester United 8-1 proti Nottingham Forest od roku 1999. Páteční výsledek také vyrovnal rekord za největší výhru v Premier League a to také držel Man Utd, který proti Ipswich Town vyhrál v roce 1995 9-0.

Zajímavý fakt je i to, že právě v utkání proti Ipswichu stál v bráně Rudých ďáblů otec Kaspera Schmeichela Peter, což z nich dělá jediné dva brankáře v Premier League, kteří udrželi čistý štít, zatímco jejich tým skóroval devět gólů.

Když se podíváme na hattricky – Jamie Vardyho a Ayoze Pereze – teprve podruhé se zaznamenaly 2 hattricky během jednoho zápasu. Prvním byl Arsenal shodou okolností také proti Southamptonu (Pennant a Pires).

Leicester City tak v této sezóně skóroval celkem 25 gólů, což je druhý nejvyšší počet napříč pěti top ligami v Evropě. Lépe je na tom jen Man City s 29.

Lišky se také stali teprve druhým týmem v Premier League, který si v prvním poločase venkovního zápasu zajistil vedení 5-0. To se povedlo také Man City proti Burnley v dubnu 2010.

Na druhé straně se jednalo o rekord i pro Southampton. Největší prohru před pátečním večerem utrpěli proti Liveproolu 7-1 před 20 lety. Tento nepříjemný fakt tak rozhodně nepomohl trenérovi Ralphu Hasenhüttlovi.

 

🏠 Domů

2 komentáře

  1. […] Neskutečný zápas, který zapsal do dějin, zažili fanoušci v Southamptonu. Domácí totiž podlehli Leicesteru City 0:9, což je nejvyšší venkovní výhra v celé 131 leté historii nejvyšší anglické ligy. Zároveň se vedle vítězství Manchesteru United před 24 lety doma nad Ipswichem stejným poměrem jedná o celkově nejvyšší výhru v Premier League. […]

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..