Zbláznil se? Pépé udeřil hlavou soupeře a dostal redku. Neakceptovatelné! zuřil Arteta

Bezbrankovou remízou skončilo nedělní podvečerní střetnutí Arsenalu a Leeds United. Okamžikem zápasu se stalo vyloučení útočníka Arsenalu Nicolase Pépého, jenž v hádce zaútočil hlavou na soupeře. Zákrok ihned po zápase jasně odsoudil jak současný kouč Kanonýru Mikel Arteta, tak bývalý trenér Freddie Ljungberg.

0

Arteta daroval Nicolasi Pépému v této sezoně Premier League teprve druhý start v základní sestavě. Pokud byste ale od útočníka Pobřeží slonoviny čekali vděk, jste na omylu. Místo toho, aby se snažil o zajištění tří bodů pro Arsenal mužstvo už v 51. minutě oslabil, když si po nesmyslném zákroku vysloužil červenou kartu.

O co šlo? Frustrovaný útočník Kanonýrů se dostal do křížku s Ezgjanem Alioskim a po krátké slovní přestřelce na něj zaútočil hlavou. Ačkoliv hlavní sudí utkání Antony Taylor zákrok přímo neviděl, po zhlédnutí videozáznamu neměl jinou možnost, než vytáhnout ze své kapsy červený kartonek.

Pochopitelně naštvaný byl na svého svěřence Mikel Arteta. Ten ale nakonec  aspoň uznal, že si bodu cení. „Když zvážím, jak brzo nám byl vyloučen hráč, musíme výsledek vzít. Nikdy nemám rád remízy, ale vzhledem k okolnostem je dnes bod dobrý.”

„První půle by se dala rozdělit na dvě části. Hra se trochu zlomila, jakmile jsme začali odevzdávat balony a nechávat prostory na brejky. Druhý poločas už byl jen o dobrém bránění, trpělivosti a využívání fyzických možností našich hráčů.”

Samotný Pépého zákrok, jenž celé utkání ovlivnil snad nejvíce, Arteta okomentoval naprosto stroze, leč jasně: „Neakceptovatelné.”

Ljungberg: Pépé promarnil svou šanci

Někdejší boss Arsenalu Freddie Ljungberg, který s Pépém pracoval ještě během svého působení na Emirates Stadium, byl po utkání zklamaný, neboť 25letý fotbalista podle něj promeškal svou velkou možnost zaujmout Artetu.

Ve studiu na stanici Sky Sports pronesl: „S tím, jaká jsou dnes pravidla, si nemůže dovolit provést něco takového. Můžete namítat, že toho hráče to zas tak moc nebolelo, že to nebyl bůhvíjak hrozný zákrok, ale pravidla jsou pravidla a tohle se žádnému hráči nesmí stávat.”

„Nico v této sezoně zas tak moc nehraje, tudíž tohle pro něj byla bezvadná příležitost, aby se předvedl. Takovým chováním ale zastavil svůj vlastní progres. Vypadal frustrovaně, přitom jsem si myslel, že tenhle zápas pro něj bude ideální.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..