Zdevastovaný Arteta: Slova trenéra Arsenalu po vypadnutí z EL

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Manažer Arsenalu Mikel Arteta říká, že se prokáže jako hodný svého postavení a to i po „ničivém“ odchodu z Evropské ligy v rukách Villarrealu.

Gunners nedokázali ve své semifinálové druhé etapě najít cestu kolem odhodlaného Villarrealu a nakonec na domácím Emirates remizovali 0:0. To znamená, že celkově prohráli 2:1 a cesta v této soutěži pro ně skončila těsně pod vrcholem.

Pro Arsenal je to další velká rána v nelehké sezóně. Poprvé za 25 let čelí vyhlídce, že jim unikne evropský fotbal a jsou aktuálně devátým týmem v tabulce Premier League.

Otázky týkající se budoucnosti trenéra Mikela Artety v klubu se již začínají objevovat čím dál tím častěji, ale on věří, že je tím pravým mužem na svém místě.

Na otázku, zda je správným člověkem pro změnu atmosféry v klubu a motivaci svých hráčů, Arteta řekl: “Neseděl bych tady, kdyby ne. Uvidíte. Není to o neustálém mluvení, je to o tom, co předvedete na hřišti.

“Cítím tlak neustále, protože chci být co nejlepším pro tento tým a pro fanoušky. Dnešek je velkým zklamáním, protože jsme vyzkoušeli všechno pro to, abychom byli ve finále.

„Myslím, že práce každého je pod drobnohledem.”

Arteta byl z vypadnutí zdrcen, zároveň ale také bědoval nad počtem hráčů v jeho týmu, kteří nebyli stoprocentně fit, ale byli odhodláni si v druhém kole za každou cenu zahrát.

“Jsme zdrceni, ale musíme poblahopřát Villarrealu, jsou ve finále. Až do poslední minuty jsme vyzkoušeli všechno. Myslím si, že s ohledem na oba zápasy a na dnešní druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát.

“Ale rozhodují detaily a měli jsme příležitosti skórovat. Dvakrát jsme trefili tyč, měli jsme tři velké šance, oni neměli nic, ale i tak postoupili.

„[V prvním poločase] jsme byli s míčem velmi nepřesní. Proces vzadu nebyl čistý a pak je všechno mnohem obtížnější. Pravděpodobně jsme byli také trochu nervózní, ale když jsme pozměnili pár věcí, zlepšilo se to.

„Ve druhé polovině jsme byli mnohem dominantnější a vytvořili jsme si více šancí, než oni, i přes oba zápasy, ale bohužel ne natolik, abychom vyhráli.

„Jsme velmi zklamaní, protože jsme chtěli fanouškům po obtížné sezóně dát něco speciálního.

Je Mikel Arteta tím správným mužem pro Arsenal?

„Ale když hrajete tyto vyřazovací zápasy, potřebujete své nejlepší hráče v jejich nejlepším formě a to my neměli.

„Pro mě je velmi důležité, abychom měli v rozhodujících okamžicích všechny hráče k dispozici, v jejich nejlepší fyzičce, ale nakonec jsme měli mnoho z nich v ne zrovna té nejlepší formě a to je velká nevýhoda.

“Měli jsme tolik nadšení a touhy být ve finále. Víme, jak moc to znamenalo pro klub a naše fanoušky, pro nás samotné, vyhrát titul a být v příští sezóně v Lize mistrů.”

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..