Doba čtení: < 1 minuta

Prvé zápasy Premier League tohto roku prišli. Brighton odrážal útoky Bournermouthu, Burnley zase ukázali snahu o tri body proti Liverpoolu, ktorý potreboval vyhrať zrovna tak. Leicester sa postavil Huddersfieldu, Stoke zas Neccastle. Everton sa medzitým na ihrisku stretol s United.

Brighton 2-2 Bournermouth

Knockaert otvoril skóre hry v 5. minúte gólom na 1-0 pre domácich. Hra nabrala spád v 33 minúte, vyrovnal Cook. V druhom polčase Murray opäť priviedol domácich do vedenia, no konečné slovo mal Wilson gólom na 2-2..

Burnley 1-2 Liverpool

V prvom polčase neprekonal obranu súpera nikto. V tom druhom ale udrel Mane, čím Liverpool vyhrával 0-1. Zatiaľ čo v prvom polčase boli štatistiky celkom vyrovnané, v druhom mal Liverpool prevahu, ktorá trvala do 87. minúty, kedy prišiel vyrovnávajúci úder od Gudmundssona. Mnohí fanúšikovia zo štadióna odišli, no tí najvernejší dostali odmenu v podobe neskorého gólu, ktorý Liverpoolu vyhral zápas. Onen strelec bol Klavan, strelil ho len niekoľko sekúnd pred koncom nadstavenia. Liverpool si berie tri body a posilnil si 4. pozíciu.

Leicester 3-0 Huddersfield

Po prehre s Liverpoolom si Leicester napravil formu výhrou. Rovnako ako v  dnešnom zápase Liverpoolu, prvý polčas bol vyrovnaný a bezgólový. V tom druhom Mahrez v 53. minúte skóroval, nasledoval gól Slimaniho a ku koncu hry dielo dokončil Albrighton.

Stoke City 0-1 Newcastle

Gól prišiel až v 73. minúte, ktorý strelil Perez. Ku koncu však Diouf zo Stoke takmer vyrovnal. Hneď na to mohli Newcastle zvýšiť, je treba povedať, že ku koncu bol zápas najnapínavejší.

Everton 0-2 Manchester United

Hoci bol United v prvom polčase lepší, gól nepadol. V druhom polčase Martial prelomil čakanie na gól. Poistku pre výhru pridal v 81. minúte Lingard. Manchester United predviedli ideálny výkon pre 3 body, ďalšie góly už nepadli a United sa podarilo znížiť náskok na City vďaka zisku troch bodov.