Doba čtení: 2 minut(-y)

Premier League dnes ponúkla veľa drámy a napätia, mnohé kluby sa postavili súperom, z ktorými v minulosti nehrali príliš dobre, mnohokrát sa počítalo s prehrami, dnešné výsledky však hovoria iné.

Leicester 0-3 Crystal Palace

Takýto výsledok, proti tímu akým je Crystal Palace, je pre Leicester asi znamením, že ich bývalá sláva je takmer celá preč. Benteke skóroval v 19. minúte, Zaha zvýšil v 40. minúte a gól strelil aj Sako, pár sekúnd pred koncom. Ak by sa futbalový amatér pozrel na obrazovku a videl výsledok 0-3 pre modro-červených, ktorí porážajú majstrov spred dvoch sezón, asi by si myslel, že ide o FC Barcelona, než Crystal Palace.

Arsenal 1-0 Newcastle

V 23. minúte skóroval Ozil, Arsenal si skóre udržal a vyhral. Čo viac k tomu povedať? Medzi fakty o zápase patria napríklad štatistiky, kde mal Arsenal obrovskú prevahu v strelách, či držaní lopty.

Brighton 0-0 Burnley

Tento zápas sa skončil bezgólovo. Ak by sa Burnley podarilo streliť čo len jediný gól, ocitli by sa v boji o Ligu Majstrov pred Arsenalom, napriek jeho výhre. Takto si ale musia vystačiť s piatym miestom, bolo by treba dodať, že zajtra sa hrajú zápasy tiež a mnohé kluby dostanú príležitosť na zbavenie Burnley tohto miesta, napríklad Liverpool, ktorý po dvoch zakopnutiach pokúsi o pokrok do hora tabuľky.

Chelsea 1-0 Southampton

Alonso skóroval tesne pred koncom prvého polčasu, skóre sa nemenilo. Chelsea sa ocitla na treťom mieste pod Manchesterom United, s rovnakým počtom bodov. Delí ich už len gólové skóre a fakt, že United zajtra ešte hrá. Chelsea si zaistila svoje tretie miesto pred hladnými klubmi za týmto klubom, napríklad Arsenal či Burnley.

Watford 1-4 Huddersfield

Skóre otvoril pre Huddersfield v 6. minúte Kachunga, za čím nasledoval ďalší gól, ktorý strelil v 23. minúte Mooy. V 33. minúte dostal Deeney červenú kartu, Watford zrazu hral len s desiatimi mužmi a zápas vyzeral byť u konca. Hlavne na začiatku druhého polčasu, keď Depoitre navýšil na 0-3. Onedlho dostal Hogg červenú a počet hráčov sa vyrovnal. Nasledovalo zníženie, ktoré si pripísal Doucoure. Na konci však Mooy skóroval z penalty a zápas sa skončil výsledkom 1-4 pre Huddersfield.

Stoke 0-3 West Ham

Noble skóroval z penalty v 19. minúte, celý zápas potom akoby pre Stoke stratil zmysel. V prvom polčase ani raz nevystrelili, v tom druhom ešte dvakrát inkasoval od hráčov  Arnautovic a Sakho. Stoke tak ťahá škaredú šnúru troch prehier, z toho dve boli rozdielom triedy.

Manchester City 4-0 Tottenham

Dnes určite najočakávanejší zápas, Spurs sa dnes postavili pred smrteľnú výzvu- poraziť tím, ktorý ani raz v danej lige túto sezónu neprehral. Pod skvelým koučom, Pepom, sa Cityzens darí enormne, mnohí prostí fanúšikovia či aj experti tipujú na zisk trofeje práve City. Vyhrali ďalší zápas. Tottenham si podali ako najlepšie vedeli, toľko veľa striel na bránu a akcií potešilo mnohých z nás. Gundoganov gól v 14. minúte všetko začal, De Bruyne to poistil v 70 minúte. Rozhodca len päť minút na to nariadil penaltu, ktorú mohol premeniť Gabriel Jesus. Mohol. Skóre ostalo dva nula v prospech Manchesteru až do chvíle, kedy Sterling skóroval rovno dvakrát a všetko ukončil. Nastalo síce zníženie od Eriksena, no to nič neznamenalo. Tottenham sa prepadol na siedme miesto a nádej na titul takmer s istotou zmizla. Čo sa ale týka City, tak tam práve stúpla. V mnohých zápasoch posledné roky Spurs nad City víťazili, no dnes im to Cityzens vrátili aj s úrokmi.