Doba čtení: 2 minut(-y)

Posledné zápasy Premier League v tomto roku naozaj nesklamali. Mnohé veľkokluby sa s Premier League na tento rok rozlúčili troma bodmi, iné zas sklamaním a zahodenými bodmi.

Bournermouth 2-1 Everton

Rooneyho team prehrával už od 33. minúte, skóroval Fraser. V prvom polčase dominovali domáci takmer bezpochyby. Situácia sa v druhom polčase nezmiernila, štatistiky boli naďalej v prospech Bournermouthu. Vyrovnal síce Gueye, no konečné slovo mal Fraser, autor prvého gólu, tentokrát skóroval 2 minúty pred koncom, čo rozhodlo zápas.

Huddersfield 0-0 Burnley

Burnley skĺzol zo svojej formy, ani teraz neuchmatol tri body. Arsenal, Spurs a Liverpool sú pred ním v bezpečnejšej vzdialenosti, ako tomu bolo 5 kôl dozadu.

Chelsea 5-0 Stoke

Domáci tím sa rozhodol súpera prevalcovať tak veľmi, že prekonali sami seba v minulom kole, kedy porazili Stoke 0-4. Prvý polčas bol pre Stoke najkrutejší, v 3. minúte strelil presne do bránky Rudiger, nasledoval ďalší gól len v 9. minúte od Drinkwatera a v 23. minúte od Pedra. V tom druhom sa to nachvíľu zmiernilo. Rozbehla to až Penalta, ktorú Wilian premenil. Nasledoval gól striedajúceho Zappacostu, skóre ostalo 5-0 a Chelsea sa kvôli zaváhaniu Man United posunula na druhé miesto v tabuľke.

Liverpool 2-1 Leicester

Liverpool, známy svojimi úspechmi z minulosti a zvučnou hymnou, ktorá na štadióne zohrieva fanúšikov aj počas zimných dní, si prešiel poriadnou skúškou. Od tretej minúty doma po Góle Vardyho prehrávali. Druhý polčas bol takmer magický, potvrdilo sa, že je Salah najlepším nákupom Liverpoolu posledných rokov. Skóroval hneď dvakrát a nielen získal tri body svojmu tímu, ba dokonca ich posunul do boja o tretie miesto proti stále váhajúcemu United.

Newcastle 0-0 Brighton

Ďalšia bezgólová remíza, výrazne nedominoval žiaden tím, hoci v prvom polčase sa Brightonu darilo viac. Úctyhodné výkony predviedli útočníci Gayle a Joselu so strany Newcastle, no gól napriek tomu nepadol a tak sa body delili.

Watford 1-2 Swansea

Domácim sa v prvom polčase darilo nesmierne. Otvorili skóre, onen strelec je Carillo. Ten dostal za držanie žltú kartu, no aspoň skóroval pre tím. Lenže ako postupoval čas, v druhom polčase Swansea neuveriteľne obrátila stav hry. Štatistiky boli zrazu v prospech hosťov rovnako nesmierne, ako to mali domáci v prvom polčase. V 86 minúte vyrovnal Ayew a v 90 otočil skóre Narsingh. Hoci hostia vyhrali zaslúžene, tak výkony hráčov, tímov, štatistiky vyzerali takmer úplne rovnako, akoby sa mal zápas skončiť patom.

Manchester United 0-0 Southampton

Forma United klesá kolo za kolom. A hoci si vypracovali kopu šancí, na gól žiadna nebola. Kvôli tomuto zaváhaniu prišli o druhé miesto, ktorého sa zmocnila Chelsea. Je to prvá sezóna po veľmi dlhom čase, kedy je nám takmer jasné, kto bude trofej držať na konci sezóny. Pravdepodobne to budú rivali z modrej strany Manchesteru, ktorých forma by musela nabrať 180 -stupňový spád aby mohol vyhrať United, čo už si pripúšťajú aj verní fanúšikovia tímu.