Doba čtení: 2 minut(-y)

Bournermouth 2-1 Arsenal

V prvom polčase mali hostia veľkú prevahu, dominovali 59-timi percentami v držaní lopty, 7 strelami, z čoho 2 boli na bránku, polčas bol napínavý a šancí prišlo veľa. Gól padol až v tom druhom, dal ho Bellerin. Morálka hostí sa zvýšila, no s ňou aj aktivita domácich, ktorí napokon vyrovnali, zaslúžil sa o to hráč domácich, Wilson, ten dokonca prihral na gól, ktorý dal Ibe. Tento gól rozhodol zápas a pripravil Arsenal o tri body. Čo horšie, situácia v tabuľke sklamanie fanúšikov vôbec nezmierňuje, keďže je ich milovaný tím až šiesty, na Tottenham pred nimi strácajú 5 bodov a táto pozícia im nezabezpečuje ani Európsku Ligu, nie to ešte Ligu Majstrov o ktorú zápasia najviac Tottenham s Liverpoolom, aby dohnali kluby pred nimi.

Liverpool 4-3 Manchester City

V prvom polčase si oba tímy chvíľu striedali šance, potom nastal gól domácich, ktorý strelil Oxlade-Chamberlain. Netrvalo dlho a aktivita domácich bola vyrovnaná s aktivitou hostí, ktorým sa v 40. minúte podarilo vyrovnať Sanemu. V druhom polčase pridal Firmino gól a otočil skóre zápasu, na čo dostal žltú kartu za dres, ktorý si na oslavu vyzliekol. Hostia sa snažili vyrovnať, no márne. Mohamed Salah ukázal svoju obrovskú kvalitu a pohral sa s obranou súpera rovno dvakrát- prihrávkou Manemu a gólom do súperovej siete. Znížiť sa podarilo Silvovi. Veci poriadne zdramatizoval Gundogan gólom na 4-3, no vyrovnať sa im nepodarilo. Hoci City nestratili veľa v porovnaní s tým aký náskok majú, Liverpool ukázal, že za túto sezónu svoj štýl hry zlepšil, peniaze utráca s rozumom a veci im vychádzajú ako by mali. Berie si tri body zo zápasu a pri diskutabilnej forme United môže obsadiť na konci sezóny aj druhé miesto, či zázrakom aj prvé ak by sa ich dnešný súper, Cityzens totálne zosypal, čo nie je pravdepodobné. Po tejto náročnej úlohe budú City v ďalšom kole hrať proti Newcastle.