Doba čtení: 2 minut(-y)

Po menšej pauze sa kluby v Premier League opäť stretli, tentokrát v 23. kole. Odohralo sa 7 zápasov, tu nájdete ich zhrnutie.

Crystal Palace 1-0 Burnley

V 21. minúte dal Sako gól, skóre sa nemenilo a domáci zvíťazili, zápasu dominovali aj štatisticky s prevahou 17 striel ku 8 strelám hosťov. Burnley opäť zakopli a ich šance na postup do Európskej Ligy sa zmenšujú.

Huddersfield 1-4 West Ham

Noble bol ten, ktorý skóre otvoril. Domáci teda od 25. minúty viedli. Bolo tomu tak až do chvíle, kedy vyrovnal Lolley v 40 minúte, čím končil prvý polčas. Je treba povedať, že bol celkom vyrovnaný a šance prichádzali z oboch strán. Ten druhý bol totálne v prospech hostí. Arnautovic pridal gól a domácich opäť poslal do vedenia. Lanzini skóroval rovno dvakrát, na oba góly mu prihral vyššie menovaný Arnautovic. Hostia berú 3 body a vylepšili si tak pozíciu v tabuľke.

Chelsea 0-0 Leicester

Pre domácich bol tento zápas veľkou komplikáciou, na City by mohli od zajtra strácať o 3 body naviac, keďže ich v tomto zápase nezískali, hoci súpera štatisticky prevýšili v druhom polčase. Z pohľadu hostí nevyzeral zápas o nič lepšie, jeden z ich hráčov, Chiwell dostal žltú, 5 minút na to aj červenú kartu. Body sa delili a situácia nevyzerá ideálne pre žiaden z týchto tímov.

Newcastle 1-1 Swansea

V prvom polčase nikto neskóroval, v tom druhom dal pre hostí gól Ayew v 60. minúte. V 68. minúte Joselu vyrovnal a skóre ostalo remízou.

Watford 2-2 Southampton

Ward-Prowse skóroval v prvom polčase rovno dvakrát, hostia boli v prevahe a vo vedení. Druhý polčas prial skór domácim, Gray v 58 minúte znížil. Napätie ustálo len na chvíľu, šance prichádzali z oboch strán, ku koncu rozhodol až Doucoure v 90. minúte, ten vyrovnal a body sa delili aj tu.

West Brom 2-0 Brighton

V prvom polčase dal gól už v 4. minúte Evans, prihral mu Rodriguez, ktorý si vylepšil svoj výkon už takto skoro. Napriek tomu boli štatistiky celkom vyrovnané. V druhom len pohodovo zvýšil Dawson, čím ustálil výsledok zápasu.

Tottenham 4-0 Everton

Najjednoznačnejší výsledok dnešného dňa priniesli známi Spurs. Son Heung-Min dal gól v 26. minúte a svoj skvelý výkon potvrdil aj v druhom polčase, kedy dal aj prihrávku na gól. Ten strelec bol Harry Kane, ktorý skóroval rovno dvakrát. Eriksen dielo už len dokončil gólom na 4-0 v 81. minúte, Spurs berú tri body.