Doba čtení: 2 minut(-y)

Včera bolo v Anglicku rušno, hlavne medzi najväčšími klubmi modernej Premier League ako ju poznáme. Manchester City potvrdil pozíciu totálneho lídra, kým United opäť zakopol. Chelsea usiľuje o zmenšenie bodovej priepasti po dvoch prehrách.  Arsenal dnes potvrdil, že patrí k tým mocnejším mužstvám Premier League, jednoznačnou výhrou nad Rooneyho Evertonom. Medzitým Kloppovi zverenci, Liverpool, utrpeli zdrvujúcu porážku od čím ďalej tým silnejšieho Tottenhamu.

Manchester City premohol Burnley trojgólovým rozdielom. Skórovali Aguero z penalty, neskôr pridali góly Otamendi a Sane v druhom polčase. Citizens sú v tabuľke prví, na United majú 5-bodový náskok a ťahajú šnúru 11-tich zápasov samých výhier.

Chelsea zvíťazila proti Watfordu 4-2, kde Pedro skóroval. Vyrovnal Doucoure, v druhom polčase dokonca Watford obrátil skóre na 1-2 gólom Pereyru. Stav na Stamford Bridge bol katastrofálny, no v 71. minúte vyrovnal pre Chelsea Batshuayi, neskôr Chelsea opäť viedla gólom Azpilicuetu. V nadstavení opäť skóroval Batshuayi a stav bol 4-2. Chelsea je v tabuľke 4. a ztráca 4 body na 3. miesto tabuľky, Tottenham.

Manchester United prehral s Huddersfieldom 2-1 a ztratil všetky 3 body ktoré v zápase mohol získať. Mooy otvoril skóre a gól pridal aj Depoitre. V druhom polčase znížil Rashford, no tento gól bol posledný v zápase. United prehral a na vedúci Manchester City ztráca už 5 bodov.

Arsenal zvíťazil na pôde Evertonu, no skóre otvoril Rooney, ktorý hraje za Everton. Monrealovi sa podarilo vyrovnať, Otočiť Özilovi, ďalší gól pridal Lacazette, za ním Ramsey.
Znížiť pre Everton dokázal Niasse, ale Sanchez zvýšil za Arsenal a skončilo to 5-2. Arsenal si s takouto pozíciou môže dovoliť len Európsku ligu, ktorá nie je tak prestížna ako Liga Majstrov, v ktorej Arsenal nie je ani tento rok.

Tottenham a Liverpool mali najzaujímavejší zápas, na ktorý sa tešili nielen fanúšikovia daných tímov no aj futbaloví nadšenci fandiaci klubom z iných líg. Výsledok ich šokoval. Liverpool nemá najlepšiu formu narozdiel od Tottenhamu, v ktorom je Harry Kane akčnejší než kedykoľvek predtým. Práve tento muž otvoril skóre.  Hneď za ním pridal gól Son Heung-Min, na čo sa už Salah nedokázal pozerať a znížil. Nezabránil však absolútnej deštrukcii, ktorá pokračovala Alliho gólom. V druhom polčase ešte pridal Gól Kane, ktorý je na čele tabuľky strelcov. Spurs sú tretí za oboma klubmi z Manchesteru, s United sú na rovnakom počte bodov, obaja strácajú 5 bodov na City. Liverpool je na tom horšie. 8. miesto mu nezabezpečuje ani len Európsku Ligu, nie to ešte Ligu Majstrov. Na to aby hrali v Európe musia jednoznačne zabrať a prebojovať sa do najvyššej pätice.

Z důvodu platnosti zákona č. 186/2016 Sb., Zákona o hazardních hrách, nemohou Čeští čtenáři vsázet.