Doba čtení: 2 minut(-y)

Švédský miliardář Daniel Ek se chystá s pomocí Thierry Henryho, Dennise Bergkama a Patricka Vieiry podat nabídku na koupi Arsenalu. 

Generální ředitel a spoluzakladatel hudební platformy Spotify kontaktoval tři legendy Gunners s žádostí o pomoc při koupi severolondýnského klubu, jehož současným majitelem je Američan Stan Kroenke.

Daniel Ek vyjádřil zájem o koupi Arsenalu poprvé minulý týden a to po protestech fanoušků proti současnému majiteli a jeho účasti při založení Evropské Superligy, které se odehrály před Emirates stadionem.

Ek má podle Forbes hodnotu 3,38 miliardy liber a americký časopis Billboard jej v roce 2017 označil za nejvlivnější osobu v hudebním průmyslu.

Nicméně i přes jeho příspěvek na Twitteru, kde kromě své lásky ke klubu promluvil i o ochotě Arsenal odkoupit, v této fázi není známo, kolik je 38 letý Švéd za Londýnský celek nabídnout.

Ředitel Arsenalu a syn majitele Josh Kroenke nicméně fanouškům nedávno vzkázal, že jeho rodina nemá v plánu klub prodat.

Kromě fanoušků Gunners si ale na vedení klubu stěžují i jeho bývalí členové. K manažerské legendě Arsene Wengerovi se minulý týden kriticky připojil i Thierry Henry.

„Nepoznávám svůj klub a to, že se pokusili vstoupit do superligy, mi nedává smysl,“ řekl Henry pro the Telegraph.

„Vedou klub jako společnost, ne jako fotbalový klub.

„Možná je to nedostatek porozumění základním fotbalovým hodnotám a možná peníze byly příliš velké pokušení. Ale ať už to bylo cokoli, rozhodli se špatně.

„Byl jsem skutečně šokován tak jako většina lidí a nemohl jsem uvěřit tomu, co se děje.

“Nikdy předtím jsem se veřejně nevyjadřoval, ale to, co se stalo nedávno, mě přimělo uvědomit si fanoušky, to je váš klub. Je to váš klub a já jsem také velkým fanouškem Arsenalu.

„Jsem hrdý na to, čeho příznivci dosáhli. Nejen fanoušci Arsenalu, ale všichni. Výsledkem bylo vítězství fotbalu“, dodal Henry.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..