Změny nebudou, Project Big Picture kluby zamítly! Pracujeme dále jako 20členný kolektiv, oznámila PL

V neděli rozvířila vzduch ve fotbalovém světě překvapivá zpráva: Liverpool a Manchester United vymysleli plán na převzetí Premier League, snížení počtu jejich účastníků na 18 a další radikální změny v anglickém profesionálním fotbale. Ve středu už je ale vše zase při starém. Kluby Premier League totiž takzvaný Project Big Picture odmítli.

0
Doba čtení: < 1 minuta

Při středečním mítinku zástupců všech dvaceti prvoligových klubů padlo jasné rozhodnutí: pokračujeme v zajetých kolejích. Project Big Picture ale hlasitě podporovali kluby z nižších soutěží, neboť s sebou právě pro ně nesl výraznou finanční injekci. I to se ale během dneška podařilo víceméně vyřešit.

Stanovisko Premier League zní následovně: “Všech 20 klubů dnes jednomyslně souhlasilo, že Project Big Picture nebude schválen ani podpořen jak Premier League, tak FA.”

“Všichni se zároveň shodli, že budeme pracovat spolu jako 20členný kolektiv na strategickém plánu pro budoucnost a financování anglického fotbalu.”

“Kluby budou nadále pokračovat na otevřeném transparentním procesu a soustředit se na strukturu soutěží, kalendář, řízení a finanční udržitelnost.”

Pro připomenutí: Project Big Picture měl za cíl mimo jiné zredukovat počet celků hrajících nejvyšší anglickou soutěž na 18, zrušit Ligový pohár i Superpohár či svěřit vlastnictví nejvyšší ligy do rukou devíti klubů, jež v ní hrají nejdéle.

Zpráva Premier League dále pokračuje: “Kluby League One a League Two (třetí a čtvrtá anglická liga) jsou ještě daleko závislejší na výdělcích ze vstupenek než ty z Championship a Premier League a obzvlášť v této těžké době, kdy fanoušci vůbec nemohou na stadiony, jsou v obrovských ztrátách a na hraně životnosti. Proto jsme pro ně schválili podporu v celkové výši 77,2 milionů liber.”

“Fotbal bez fanoušků není tím, čím býval a ekonomika všech v tomhle odvětví velmi trpí. Premier League a všechny její kluby tak nadále vyvíjí maximální úsilí pro bezpečný návrat fanoušků na stadiony.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..