Doba čtení: 2 minut(-y)

Arsenal a Manchester United se za svůj čas střetli několikrát na hřišti, ale i mimo něj a nyní se zdá, že nastává podobná situace. A kdo je ten mladík ze Santos, který si kolem prstu omotal nejen tyto dva velkokluby Premier League?

Jméno: Yuri Alberto Monteiro Da Silva
Datum narození: 18/03/2001 (16 let)
Národnost: Brazilská
Pozice: Útočník
Výška: 1,83 m
Klub: Santos

 

Kde se vzal?

Alberto je hvězdou akademie Santosu a je největším favoritem v následování nejslavnějšího absolventa Neymara. Ke klubu se připojil jako 13letý a jeho vývoj šel pěkně rychle. Minulou sezónu skóroval 51 gólů v pouhých 32 zápasech na mládežnické úrovni. V červenci podepsal profesionální kontrakt, ale zatím jej čeká první zápas prvního týmu. Hned několik elitních evropských klubů si všimlo jeho potencionálu, ale jako největší zájemci se zdají být Arsenal s Manchesterem United. Je členem týmu Brazílie pro Světový šampionít do 17 let – který se během října hraje v Indii. Santos na svého hráče nalepili cenovku 40 milionů eur.

 

Jaký typ hráče to je?

Rychlý, má neuvěřitelný pohyb a je komfortní používat jak levou tak i pravou nohu. Má vynikající zakončení, jak dokazuje i jeho rekord na mládežnické úrovni, což jej odlišuje od ostatních mladých hráčů.

 

Hráč řekl…

Alberto v rozhovoru před pár měsíci přiznal, že chce hrát v Evropě a řekl, že jeho styl by nejvíce vyhovolal italskému fotbalu. Nicméně zdá se, že zatím nikam ze Santos nespěchá. “Je úžasné vědět, že lidé sledují můj pokrok až z takové dálky. Slyšel jsem o velkých klubech, které mě pozorují a bezpochyby je to pro mě sen si někdy zahrát v zahraničí. Nicméně je mi 16 a nejprve mě čeká cesta tady v Santosu. Chci se dostat do prvního týmu, skórovat hodně gólů a vyhrát titul.”

 

Z důvodu platnosti zákona č. 186/2016 Sb., Zákona o hazardních hrách, nemohou Čeští čtenáři vsázet.

 

 

 

 

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..