Doba čtení: < 1 minuta

Kluby Premier League chtějí požadovat zrušení Ligového poháru a finanční prostředky by mohly být poskytnuty v rámci záchranného balíčku pro kluby z nižších divizí. 

Podle podmínek dohody, kterou podepsaly Premier League, FA a Fotbalová liga (EFL) v roce 1992, jsou všechny kluby v nejvyšší lize smluvně povinny se zúčastnit Ligového poháru a to každou sezónu. Soutěž se dostává pod stále rostoucí tlak kvůli přetížení rozpisu zápasů způsobené koronavirovou pandemií.

UEFA tento týden oznámila, že příští sezóna Ligy mistrů a Evropské ligy – skupinová fáze –  se odehraje mezi 20.10 až 10.12. V současné době jsou pro EFL Cup vyčleněny dny uprostřed pracovního týdne, tudíž není jasné, zda by některé kluby mohly do turnaje vůbec vstoupit.

Zdroje EFL uvádějí, že ligový pohár bez elity nemusí být uskutečnitelný. Především proto, že by ztratilo velkou část své hodnoty nejen v očích sponzorů. Existují také obavy, že pokud by top 6 soutěž pro sezónu vynechala, kluby by se nemusely už vůbec vrátit.

EFL tak jedná o alternativách k záchraně soutěže. Jedna z možností je, že by započala ještě dříve, než příští sezóna samotné ligy. League Cup má hodnotu asi 85 milionů liber ročně. EFL by ale po Premier League požadovala až £120m a to i za kompenzace za ztracené příjmy. Očekává se ale, že kluby PL budou požadovat úplné zrušení soutěže.

Anglický pohár se hraje už od sezóny 1960/61.

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..