Zůstane Pep Guardiola v Manchesteru City nebo ne? Na to se ptají fanoušci Cityzens a napjatě vyčkávají, co se v dalších měsících stane.V médiích se objevují rozličné zprávy o tom, že se Pep Guardiola blíží a potom zase neblíží k podpisu nové smlouvy na Etihad stadionu a příznivcům to rozhodně neulehčují.

Stávající smlouva Guardioly se City vyprší už na konci této sezóny. I to donutilo Manchesterský celek začít zvažovat možnost, že Katalánec na konci sezóny odejde a oni se budou muset poohlédnout po jeho náhradě.

Podle španělského Sport je ale Guardiola otevřen prodloužení svého setrvání, i když pouze o 12 měsíců. V neděli pak The Telegraph napsal, že se Guardiola blíží k dohodě nové smlouvy. Na druhé straně Goal tvrdí, že trenér se po této sezóně s Manchesterem určitě rozloučí.

49-ti letý Guardiola tráví na Etihad stadionu svou už 5. sezónu, což je jeho nejdelší manažerské působení vůbec. Španěl je jednoznačně nejúspěšnějším trenérem v historii Manchesteru City. Ten dovedl k výhře 2 ligových titulů, 3 EFL Cupů a jednoho FA Cupu.

Sám Guardiola nedávno naznačil, že doufá, že své působení v klubu ještě prodlouží. Na konci října řekl: „Jsem tady vemi šťastný, jsem rád, že jsem v Manchesteru a doufám, že tady v této sezóně odvedu dobrou práci a budu tak moci zůstat o něco déle.

Ze strany klubu jsou nakloněni prodloužení jeho smlouvy a dokonce se hovoří o tom, že na důkaz toho mu chtějí v lednu přivést hvězdu Barcelony Lionela Messiho.

Katalánský klub má v současné době obrovské problémy s financemi. Nepodařilo se jim se svými největšími hvězdami dohodnout na snížení platu a musí tak někde ušetřit 171m liber. A to co nejdříve. Zbavit se Messiho monstrózní mzdy by rozhodně dost pomohlo a věříme, že právě jeho příchod do City by Guardiolu přesvědčil k tomu zůstat.

Pokud se tak ale přesto nestane, City má seznam potenciálních náhradníků, na kterém jsou jména Mauricia Pochettina a Juliana Nagelsmanna.

 

Více článků ⚽

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..